Email Marketing

 

Appleforum 2010, jaké bylo?

Apple přečteno 6444 10.11.
2010
komentováno 4

8.11.2010 se v kongresovém centru pražského hotelu Clarion uskutečnila akce s názvem Appleforum a tu jsem si nemohl nechat ujít. Hlavním tahákem letošního applefora pro mě bylo živé natáčení Digitu, kterého jsem se účastnil poprvé. V rámci open coffey mi uteklo jedno natáčení v pražském Sturbucks, kvůli důležitému jednání, proto jsem si letošní ročník applefora nemohl nechat ujít.

První přednášku začal sám Petr Mára. Celá byla v duchu nových iLife a hlavně na téma, jak efektivně zpracovat videa a fotky. Petr je skvělý přednášející a byl nejsilnějším článkem celého dne.

Iphoto a iMovie používám celkem dlouho, ale i přes to jsem si ucelil a doplnil informace, na které jsem při práci narazil svépomocí. Zejména pak použití mezerníku pro keyphoto ve výpisu events.

Další přijemné zjištění bylo to, že iPhoto books jdou exportovat do pdf a slideshow do videosouboru, čímž od teď na prezentace rodinných oslav nemusím zapínat iMovie.

Ale pak to šlo prudce z kopce

Ihned po Petrovi nastoupil na scénu kakaxa a bohužel musím říct, že jak moc jsem se na workshop s garagebandem těšil, tak moc jsem byl zklamán. Přípojná hudební klávesnice nebyla otestovaná a díky nečekané nefunkčnosti vypadlo dle slov přednášejícího většina přednášky. Přednáška garagebandu byla tímto celkově nezajímavá a garageband si opět cestu ke mě nenašel.

Na scénu přichází Karel Šebela, který během odpolední pauzy ukazoval své "super triky" jak hacknout iPhone, jak udělat bootovací flash disk a další věci, bez kterých nikdo nemůže fungovat. Pauzu jsem využil raději k diskusi s Martinem Světlíkem a když jsem se vrátil v závěru zjistil jsem, že jsem opravdu o nic nepřišel.

A z kopce prudce do kopce

Usedám a dychtivě očekavám dalšího řečníka. Tím není nikdo jiný než Honza Březina a jeho přednáška o Aperture. Ukázal výhody organizace fotografií v Aperture a celkově bylo vše odprezentováno vtipně a energicky, jak to Honza umí. I když Aperture používat nebudu (nejsem profesionální fotograf a katalogizace na úrovni iPhoto mi plně vystačí) tak se mi přednáška velmi líbila.

Digit 56, vrchol applefora

Natáčení Digitu bylo bez chybičky. Special guest Vláďa Janeček se moc neprosadil, kluci byli opět vtipní a věcní, zkrátka tak, jak jsem Digit znal a tentokrát i naživo.

Apple na cestách

Bohužel další slabší článek applefora a bohužel dost nečekaný. Na Martina Léra jsem se celkem těšil, ale byl jsem velmi zklamán. Martin se považuje za milovníka jednoduchých řešeních, ale jakýma složitostma nás prováděl, to si ani linux user nedokáže představit. Martin si vybral téma Apple na cestách a já od ní čekal něco úplně jiného. Celkově přednášku hodnotím negativně a to dost možná i proto, že pro mě nebyla ničím zajímavá. Geocaching mi nikdy nepřipadal zajímavý, mít fotky třizené podle gps pozic taky ne a taky vzhledem k tomu že jako ebook readery probral a vyzkoušel skoro všechna základní zařízení, iPad zcela přeskočil.

Vláďa Janeček na závěr

Musím se přiznat, že jsem web superapple.cz nedávno odebral z rss, facebooku i twitteru kvůli bulvárním nadpisům a mnohdy nevěcným článkům. Tady ale Vláďa mile překvapil a doplnil Petra podrobnějším zkoumáním iMovie. Opět jsem si doplnil informace a jistě je v praxi využiji.

Celkové dojmy?

Appleforum se prostě povedlo. Z celkového dne jsem si odnesl spoustu informací, které se mi při stříhání videí a správě fotek budou hodit. Dokonce jsem se ujistil, že obětovat 50 dolarů za upgrade iLife má smysl a v brzské době jej provedu. Na další ročníky se moc těším a příští rok na schledanou.

Byli jste na appleforu? Souhlasíte s mým názorem nebo ne? Dejte vědět v komentářích.

foto: jablickar.cz

PS: Vzhledem k tomu, že paralelně probíhalo i Digiforum, tak jsem neměl odvahu vytahovat na veřejnosti svůj kompakt :D, proto poprosím, pokud někdo máte fotky, budu za ně moc rád :-)

 

vložit svůj názor

 

10.11.2010 - 0:00 Evio Design

Děkuji za výstižný článek Jednotlivé přednášky na mě působily stejně ... jen škoda, že Kakaxovi selhalo zařízení , mohla to být taky skvělá přednáška

reagovat
10.11.2010 - 0:00 Vláďa J.

Díky za hezká slova k mému workshopu.
V poslední době jsem trochu otočil kormidlo webu zpět k původnímu kurzu a pokus o odbočku k "nevěcným" článkům nechal za námi. Dostanu ještě šanci?

reagovat
10.11.2010 - 0:00 mibrt

#1186 Vláďa J.: Samozřejmě Vláďo, jdeš zpět do rss

reagovat
11.11.2010 - 0:00 Vláďa J.

#1187 mibrt: Jé jé, jupí jé!

reagovat

 

Email Marketing