Email Marketing

 

Cool hover efekty pomocí CSS3

Články přečteno 2208 11.02.
2013
komentováno 0
511918be619c1-screenshot20130211at17-13-30.png

Na webu in web son najdete spoustu návodů a ukázek nejen k CSS3. Jedním z nich jsou tyto kruhové hover efekty.

In today’s tutorial we’re going to create some simple but fancy hover effects on thumbnails using CSS only. The techniques that involved are CSS3 Transitions together with the :hover pseudo-class, and other CSS properties for styling as well.

Celý článek

zobrazit komentáře

Změna adresy RSS feedu

Články přečteno 1476 27.01.
2013
komentováno 0

Přátelé,
změnila se URL adresa RSS feedu mého blogu. Pokud chcete nadále odebírat aktuální články mého blogu, poprosím vás o přesun na tuto url.

Všem moc děkuji, konec hlášení. 

zobrazit komentáře

15 TED talks, které by designérovi neměly uniknout

Články přečteno 1815 06.01.
2013
komentováno 0
50e96fbc43a4e-screenshot20130106at13-35-11.png

Na Designmodo vyšel zajímavý seznam 15 TED talks, které by vám jako designérovi neměly uniknout.

Whether you’re looking for inspiration or insight, these 15 videos cover everything from personal happiness to the future of web design and internet. 

Celý článek: designmodo.com

zobrazit komentáře

Dashboard widget české svátky

Články přečteno 3302 31.08.
2012
komentováno 0

Před nedávnem jsem si vytvořil velice jednoduchý widget do dashboardu, který ukazuje, kdo má právě dnes svátek. Jako alternativa může sloužit volně dostupná aplikace z Mac App Store, ta mi ale nevyhovovala. Pokud si do dashboardu chcete widget přidat, můžete si jej volně stáhnout, popřípadě upravit dle libosti :)

stáhnout

zobrazit komentáře

Upgrade Mountain Lion - nefunkční vhosts, widgets, launchpad, notes a game center

Články přečteno 2674 17.08.
2012
komentováno 0
502df95066897-mountainlion1.jpg

Všude na internetu se dočtete, jak je instalace Mountain Liona easy a jak je vše krásně funkční. Pár chybek se ale objeví a dokáže pěkně potrápit. Pokud máte taky problém s tím, že se v Mountain Lionovi změnila verze Apache a nefungují vám vhosts nebo se nemůžete připojit na game center, nevidíte widgety nebo vám notes co 30 sekund zruší focus okna, je tento článek pro vás.

Notes

Začneme zlehka Notes. Stalo se mi, že jsem psal poznámku a při každé synchronizaci poznámky s iCloudem mi zmizel focus z okna a musel jsem do něj znovu kliknout myší. Chtěl jsem Notes používat místo Evernote, ale při psaní delšího textu to bylo přímo k posrání. Naštěstí stačí zajít do nastavení -> iCloud a tam odškrtnout Notes. Potvrďte smazání a nebojte se, poznámky vám stále zůstanou v iCloud. Otevřete Notes a vytvořte lokální poznámku a opět zapněte synchronizaci Notes v nastavení. Odklikněte, že chcete poznámky sjednotit (merge). Nyní již Notes budou fungovat správně.

Nelze se připojit do Game Center

Pokud se vám nedaří připojit do Game Center, zajděte do terminálu a napište:

sudo nano /etc/hosts

Zakomentujte pomocí znaku # na začátku řádky

127.0.0.1 CRL.VERISIGN.NET
127.0.0.1 OCSP.SPO1.VERISIGN.COM

Uložte pomocí ctrl+o a zavřete pomocí ctrl+x. V terminálu ještě zůstaneme a použijeme příkaz:

dscacheutil -flushcache

Znovu spusťte Game Center, do kterého se vám již povede bez problému přihlásit.

Chybějící widgety v dashboardu

Tento problém nemá každý, u mě se ale tento problém objevil. Pokud si otevřete dashboard a po kliknutí na tlačítko + nevidíte žádné widgety, postupujte následovně:

Ze složky /Library/Widgets skopírujte všechny soubory do složky /Users/username/Library/Widgets ve vašem domovském adresáři. Pokud složku Library nevidíte, stiskněte ve finderu cmd+shift+g a napište cestu složky ručně. Nyní již widgety v dashboardu uvidíte.

Chybějící ikony v docku a launchpadu

Pokud se vám místo ikony v docku nebo launchpadu objeví otazník, jděte do složky /Library/Application support/dock a smažte soubor s příponou .db. Po restartu počítače se vám launchpad resetne do původního nastavení a ikony již budou v pořádku.

Nefunkční vhost a apache server

Tohle má trošičku složitější a delší řešení. Kdyby někdo potřeboval pomoci s tímto, dejte vědět v komentářích, rád návod sepíšu. Doufám, že jsem alespoň někomu pomohl.

zobrazit komentáře
Stránka 1 2 3 4 5 6 7 8

 

Email Marketing