Email Marketing

 

Fireworks Tutorial #2 - Hlavička webu

Články přečteno 2410 02.04.
2011
komentováno 0
4d96eed0f3174-tut2.jpg

Druhý díl pravidelného seriálu s tutoriály na Adobe Fireworks je tady a dnes se blíže seznámíme s maskami, symboly a vytvoříme si jednoduchou hlavičku webu. Celý tutoriál je možno stáhnout ve Fireworks png. Dotazy a připomínky mi prosím zašlete do komentářů. V dalším díle dám prostor Vám, napište do komentářů, co chcete názorně ukázat a v příštím díle to podrobně probereme :-)

zdroj ke stažení

zobrazit komentáře

Zprávička: 6.6. - 10.6. WWDC 2011

Články přečteno 2017 29.03.
2011
komentováno 0
4d919e78358b2-screenshot20110329at10-50-10am.png

6.6. až 10.6. 2011 si udělejte prostor ve Vašich kalendářích, koná se totiž pravidelná vývojářská konference WWDC pořádaná společností Apple. Hovořit se bude především o nových verzích iOS a Mac OS. Předpokládá se sneak peak chystaného iOS 5, bližší pohled na funkce chystaného Mac OS X Lion a možná nové cloud funkce MobileMe. Doufejme, že hlavní program bude streamován a budeme tak moci být přítomni i ti z nás, kteří si nestihli zakoupit vstupenky. Vyprodaly se totiž během hodiny po oznámení akce :-)

Budete sledovat? Co myslíte, že nás ještě čeká?

zobrazit komentáře

Fireworks Tutorial #1 - Tlačítko pro web

Články přečteno 4467 27.03.
2011
komentováno 3
4d8fa175281b0-buttons.jpg

V našich končinách není až tak zvykem, když grafik tvoří návrhy webových stránek v Adobe Fireworks a přitom je Fireworks z mého pohledu vhodnější než třeba Photoshop od stejnojmenné firmy. Pro osvětu jsem se rozhodl spustit seriál videonávodů a dnes začneme zlehka: ukážeme si základní práci s objekty a efekty a vytvoříme si jednoduchá tlačítka pro web. Vše si můžete vyzkoušet zdarma v rámci trial verze ze stránek adobe. Omlouvám se za závěr návodu, utekl mi trochu zvuk, příště se to již nestane :-)

Výsledný zdrojový soubor si můžete stáhnout. Uvítám hodnocení návodu v komentářích, popřípadě požadavky na další díl :-)

zdroj ke stažení

zobrazit komentáře

Apple iPad 2, jak to vidím já?

Články přečteno 3405 04.03.
2011
komentováno 10
4d7026e2d5864-ipad2-smartcover.jpg

Tuto středu uvedl Apple dlouho očekávaného nástupce svého jedinečného tabletu iPad. Sám jsem vlastníkem iPadu, proto jsem uvedení bedlivě sledoval. Před uvedením, jako vždy, koluje spousta fám a dohadů, co by daný produkt měl, či neměl obsahovat. Některé jsou pravdivé více, některé jsou pravdivé méně, proto je vždy vhodné počkat a nečíst bulváry.

Co má iPad 2 nového

Celkově je iPad 2 rychlejší, je osazen dvoujádrovým procesorem Apple A5, je lehčí, tenčí a na baterii vydrží stejných 10 hodin. Má až 9x rychlejší zpracování grafiky a v neposlední řadě má mírně přepracovaný design.

Přibyl gyroskop jako u iPhone 4, přední a taky mnou nepochopená zadní kamera, která ovšem při přepínání u FaceTime může dávat smysl.

Měl by se ihned od prvního dne začít prodávat v bílé i černé barvě. Osobně stejně dávám přednost spíše černé variantě, ale tohle je jen otázka vkusu.

Novinkou je také nový kryt na iPad 2. Ten již nepokrývá celý iPad, ale jen překrývá display. Originální design za pomocí systému magnetů přesně přilne k iPadu a po zakrytí nebo odkrytí iPad uspí nebo probudí. Pokud konkurence iPad letos téměř dostihla, může začít znovu.

Jak to vidím já?

Celkově jsou změny a vylepšení spíše evoluční než revoluční, ale celkově se mi iPad 2 hodně líbí. Apple udělal krok, který jsem od něj víceméně očekával. Kdo si počkal s koupí na iPad 2, získá kvalitnější přístroj, ale ne až zas tak moc kvalitnější oproti první verzi iPadu, aby nadávali ti, kteří si koupili iPad těsně před uvedením iPadu 2.

Osobně si totiž nemyslím, že by pro mě upgrade z první verze měl nějaký smysl. Videohovory nevyužiju a nynější model ještě nějaký čas svou výkonností iOS utáhne, oproti iPhonu 3G, který již nebude podporován.

Upgrade bude z první verze dávat smysl až při uvedení třetí verze, která bude oproti té první více revolučnější.

iPad 2 by se u nás měl oficiálně začít prodávat 25.3. a ceny jsou stanoveny stejně jako u předchozího modelu. Pokud chcete ušetřit, tak například internetový obchod kuptolevne.cz snížil u stávajících iPadů cenu na 8999 Kč za nejnižší model s WiFi.

A co vy? Koupili jste si iPad nebo jste si počkali na dvojku? Líbí se vám dvojka a koupíte si ji nebo koupíte první verzi? Podělte se o názor v komentářích.
 

zobrazit komentáře

Appleforum 2010, jaké bylo?

Články přečteno 6444 10.11.
2010
komentováno 4

8.11.2010 se v kongresovém centru pražského hotelu Clarion uskutečnila akce s názvem Appleforum a tu jsem si nemohl nechat ujít. Hlavním tahákem letošního applefora pro mě bylo živé natáčení Digitu, kterého jsem se účastnil poprvé. V rámci open coffey mi uteklo jedno natáčení v pražském Sturbucks, kvůli důležitému jednání, proto jsem si letošní ročník applefora nemohl nechat ujít.

První přednášku začal sám Petr Mára. Celá byla v duchu nových iLife a hlavně na téma, jak efektivně zpracovat videa a fotky. Petr je skvělý přednášející a byl nejsilnějším článkem celého dne.

Iphoto a iMovie používám celkem dlouho, ale i přes to jsem si ucelil a doplnil informace, na které jsem při práci narazil svépomocí. Zejména pak použití mezerníku pro keyphoto ve výpisu events.

Další přijemné zjištění bylo to, že iPhoto books jdou exportovat do pdf a slideshow do videosouboru, čímž od teď na prezentace rodinných oslav nemusím zapínat iMovie.

Ale pak to šlo prudce z kopce

Ihned po Petrovi nastoupil na scénu kakaxa a bohužel musím říct, že jak moc jsem se na workshop s garagebandem těšil, tak moc jsem byl zklamán. Přípojná hudební klávesnice nebyla otestovaná a díky nečekané nefunkčnosti vypadlo dle slov přednášejícího většina přednášky. Přednáška garagebandu byla tímto celkově nezajímavá a garageband si opět cestu ke mě nenašel.

Na scénu přichází Karel Šebela, který během odpolední pauzy ukazoval své "super triky" jak hacknout iPhone, jak udělat bootovací flash disk a další věci, bez kterých nikdo nemůže fungovat. Pauzu jsem využil raději k diskusi s Martinem Světlíkem a když jsem se vrátil v závěru zjistil jsem, že jsem opravdu o nic nepřišel.

A z kopce prudce do kopce

Usedám a dychtivě očekavám dalšího řečníka. Tím není nikdo jiný než Honza Březina a jeho přednáška o Aperture. Ukázal výhody organizace fotografií v Aperture a celkově bylo vše odprezentováno vtipně a energicky, jak to Honza umí. I když Aperture používat nebudu (nejsem profesionální fotograf a katalogizace na úrovni iPhoto mi plně vystačí) tak se mi přednáška velmi líbila.

Digit 56, vrchol applefora

Natáčení Digitu bylo bez chybičky. Special guest Vláďa Janeček se moc neprosadil, kluci byli opět vtipní a věcní, zkrátka tak, jak jsem Digit znal a tentokrát i naživo.

Apple na cestách

Bohužel další slabší článek applefora a bohužel dost nečekaný. Na Martina Léra jsem se celkem těšil, ale byl jsem velmi zklamán. Martin se považuje za milovníka jednoduchých řešeních, ale jakýma složitostma nás prováděl, to si ani linux user nedokáže představit. Martin si vybral téma Apple na cestách a já od ní čekal něco úplně jiného. Celkově přednášku hodnotím negativně a to dost možná i proto, že pro mě nebyla ničím zajímavá. Geocaching mi nikdy nepřipadal zajímavý, mít fotky třizené podle gps pozic taky ne a taky vzhledem k tomu že jako ebook readery probral a vyzkoušel skoro všechna základní zařízení, iPad zcela přeskočil.

Vláďa Janeček na závěr

Musím se přiznat, že jsem web superapple.cz nedávno odebral z rss, facebooku i twitteru kvůli bulvárním nadpisům a mnohdy nevěcným článkům. Tady ale Vláďa mile překvapil a doplnil Petra podrobnějším zkoumáním iMovie. Opět jsem si doplnil informace a jistě je v praxi využiji.

Celkové dojmy?

Appleforum se prostě povedlo. Z celkového dne jsem si odnesl spoustu informací, které se mi při stříhání videí a správě fotek budou hodit. Dokonce jsem se ujistil, že obětovat 50 dolarů za upgrade iLife má smysl a v brzské době jej provedu. Na další ročníky se moc těším a příští rok na schledanou.

Byli jste na appleforu? Souhlasíte s mým názorem nebo ne? Dejte vědět v komentářích.

foto: jablickar.cz

PS: Vzhledem k tomu, že paralelně probíhalo i Digiforum, tak jsem neměl odvahu vytahovat na veřejnosti svůj kompakt :D, proto poprosím, pokud někdo máte fotky, budu za ně moc rád :-)

zobrazit komentáře
Stránka 1 2 3 4 5 6 7 8

 

Email Marketing