Email Marketing

 

Počítačové hry století

Články přečteno 4405 02.05.
2009
komentováno 13

Dnes se podíváme na věc, která tady na mibrt blogu ještě probrána nebyla, a to konkrétně na hry. A protože jsem docela starší pařan, tak se podíváme na hry století, neboli na hry, které mě nadchly nejvíce a zařazuji je mezi TOP v mém herním žebříčku, ať už se jedná o hry staré, starší nebo nové. Na ty starší hry, neboli abandonware (hry, které byly placené, ale časem se staly volně k mání) uvedu i odkazy ke stažení, aby jste ani vy, pokud jste tuto herní dobu zameškali, nebyli o nic ochuzeni.  Pokud jste majiteli modernějšího operačního systému (Win XP, Win Vista) nebo Linuxu, budete ke spuštění starších her potřebovat stáhnout emulátor DOSu. Nyní se již pojďme ponořit do herního světa.

stáhnout Prehistorik 2
Je to jedna z mála her, kterou můžu hrát pořád a pořád dokola. Je to taky jedna z mála her, u které jsem si dost nepublikovatelně zanadával, vypnul ji a slíbil si, že už se k ní nikdy nevrátím. A je to taky jedna z mála her, ke které se i po letech stále a stále vracím a odreagovávám se u ní.

screen screen

stáhnout Ugh!
I když je to hra určena i pro jednoho hráče, větší srandu si s ní užijete, když ji hraje více hráčů na jednom pc. Hra je časově zasazena do pravěku, kde řídíte svůj pravěký létající taxík, vozíte lidi z místa A do místa B, aniž by jste do něčeho narazili. Ačkoli to zní jakkoliv banálně, doporučuji minimálně vyzkoušet, a za čas, který vám tato hra ukrade, se předem omlouvám :) Více o hře napoví přiložené video:

Doom
Kdo by neznal stařičkou akční legendu doom, která se i v dnešní době těší velké oblibě. Pamatuju doby, kdy jsem s kamarády propojil staré 386 kabelem a hráli jsme proti sobě tuto skvělou hru. Proč se už dnes tak dobré hry nedělají?

screen screen

Wolf 3d
Tohle se stalo za dlouhá léta klasikou. Byla to první akční hra z pohledu první osoby, kterou si pamatuji a kterou jsem kdy hrál. Atmosféra německých katakomb ve večerních hodinách, kdy sedíte osamoceni u pc a zpoza rohu na vás vyskočí vlčák nebo příslušník německé armády, je minimálně hnědá.  Kdo nehrál nepochopí.

screen screen

Duke Nukem 3d
Pomalu se to začíná jevit, jako bych byl fanda akčních her, ale tuto hru nesmím vynechat. Minimálně 2x jsem ji kompletně projel a ještě na základní škole v ní celkem vyhrával v síťových hrách. Nebudu se o ni zdlouhavě rozepisovat, jistě ji každý moc dobře znáte.

Heroes of might and magic III
Mým oblíbeným herním žánrem je RPG. Zde se jedná o tahovou strategii s prvky RPG. Je to moderní obdoba hry šachy a minimálně stojí za vyzkoušení, protože jsem u ní strávil nejeden herní den, ať už sám nebo s kamarády

stáhnout Warcraft I, stáhnout Warcraft II, Warcraft III
Série Warcraft se právem řádí mezi špičky na poli strategických her. I když se v posledním díle této hry vytratila většina taktiky, i tak je to bezesporu nejlepší strategická hra, která kdy byla vydána.

screen screen

Gothic II
Jedničku jsem nehrál, ale dvojka mě doslova přikovala k PC. Jedná se o RPG akční hru z pohledu třetí osoby. Skvěle namluvená hra s perfektním příběhem, ta tu prostě nemohla chybět.

screen screen

Mafia
O tom, že i češi umí dělat skvělé hry, není jistě pochyb a tato hra to jen dokazuje. Je to jedna z mála her, kterou jsem dohrál až do konce.

screen screen

stáhnout Gta
Pokud některá z her nepotřebuje zdlouhavě představovat, tak je to právě tato. Kdo by neznal známou sérii her Grand Theft Auto. Získala si mě už na prvním stupni základní školy a i dnes dokazuje, že se právem řadí do top her (vyjma posledního dílu). Z celé série mě nejvíce okouzlil díl s názvem Vice City, který jsem téměř do puntíku dohrál celý.

Dungeon siege
No a pokud se ptáte, co hraji v této době, tak odpovědí je Dungeon Siege. Sice na hraní není moc času, ale když práce přerůstá přes hlavu, chvilku si najdu. Jedná se o skvělou RPG hru, ve které hrajete za postavu, dle vašeho výběru a s postupem času, kdy plníte úkoly a prosekáváte se horami nepřátel, se k vám přidávají další a další postavy. Perfektně provedená hra se skvělým příběhem.

screen screen

A co vy, hrajete? Hráli jste? Je nějaká hra, kterou jste si oblíbili a není tady? Budu se těšit na komentáře

zdroje screenshotů: bestoldgames.net, bonusweb.cz

zobrazit komentáře

Bleskovka: Invex končí

Články přečteno 2742 18.02.
2009
komentováno 12

Po 18-ti letech končí veletrh INVEX. Upřímně řečeno, bylo to už třeba. Dokonce jsem to předpokládal v článku, kde jsem popisoval INVEX 2008, kterého jsem se zúčastnil a na který mě už nikdo nedostane. INVEX končí tak, jak ho znala veřejnost. DIGITEX a INTERKAMERA stále pokračují, ale nejsem zase až tak velký fanda focení a spotřební elektroniky na to, abych tam kvůli tomu jel.

INVEX se změní na tzv. INVEX FORUM, které se zaměří jen na ICT konference a diskuse. Výstava jako taková však končí a letos se již konat nebude ...

zobrazit komentáře

The IT Crowd 3 je tady (Aktualizováno)

Články přečteno 2676 12.12.
2008
komentováno 7

Tým tým tým tým tým tým. Ano je to tady. Fanoušci si mnou ruce, protože seriál The IT Crowd se opět začal vysílat. Dlouho očekávaná třetí serie je tady a doufejme, že bude lepší než ta předchozí. Ta předchozí totiž moc humoru ze světa IT neobsahovala, i přes to, jak se celý seriál jmenuje a to z něj od druhé série (až na pár dílů) udělalo podprůměrný seriál. Koukat se na tento seriál jen kvůli tričkům, které nosí Roy nebo kvůli horlivému očekávání jakéhokoliv IT vtípku, nemá prostě cenu a náročný divák, raději sáhne po lepším seriálu.

the it crowd the it crowd

Osobně jsem si za poslední dobu více oblíbil skvělý seriál The Big Bang theory, který i přes to, že je o partičce mladých a chytrých vědců, tak obsahuje daleko více, mi bližšího, IT humoru než The IT Crowd. Škoda, protože první díly první řady The IT Crowd nabudily velké očekávání, které pomalu hasly s další a další epizodou.

the it crowd the it crowd

Viděl jsem prozatím první dvě epizody třetí řady, ale už teď můžu říct, že trend úpadku tento seriál neopustil a třetí díl, který mi už skoro týden leží doma, mě už tak moc neláká. A co vy, jak vidíte pokračování tohoto seriálu. Vidíte to stejně?

18.1.2009 (Aktualizováno)

Tak The IT Crowd třetí sezóna je úspěšně za námi, shlédl jsem poslední díly a můžu říct jediné: Prvotní obavy se rozplynuly a měli jsme před sebou asi nejlepší řadu tohoto seriálu. Nejlepším dílem této řady se podle mě stal díl s názvem "Speech" a "Friendface". K druhému jmenovanému dílu se váže maličká zajímavost, a to ta, že po odvysílání tohoto dílu se začaly obsazovat téměř všechny domény s tímto názvem.

Nezbývá než jen doufat, že tato řada není zdaleka poslední, a že nebudeme na další řadu tohoto seriálu čekat tak dlouho, jako tomu bylo u řady třetí.

zobrazit komentáře

Invex 2008 – katastrofa aneb nuda v Brně

Články přečteno 2932 15.10.
2008
komentováno 14

Jak jistě víte, 9. 10. 2008 jsem se zúčastnil kdysi legendárního veletrhu Invex. Letošní ročník ve mně burcoval velká očekávání a i přes doporučení lidí, kteří na Invex zavítali v předchozích dnech, jsem se na tento svatý den všech „ajťáků" vydal. Ráno jsem se vydal za svým dlouholetým kamarádem Freezym, nabral ho do auta a vyrazil jsem z Ostravy do Brna. Nadšenost trvala až do té doby, co jsem po zaplacení vstupenek prošel vstupní bránou.

Kdysi typické davy lidí lačnících po IT novinkách a senzacích vystřídaly poloprázdné haly i prostory před halami, kde nebylo téměř ani živáčka. Tu a tam šlo narazit na shluk nezletilých kuřáků, kteří posedávali na trávě podél chodníků BVV. Nic nenamítám, ba co víc, závidím jim, že se na Invex dostali zdarma školním autobusem a mimo vstupenek za toto zklamání nezaplatili ani o korunu více.

Proč jsem tam vlastně jel?

Na Invex jsem letos jel právě proto, že jsem si chtěl prohlédnout, co nového se ve světě IT událo, jaké nové technologie jsou k mání, z blízka si osahat telefon, který mám v plánu si pořídit, kouknout kam směřují opensource programy, na co se můžu v brzké době těšit, co se týče linuxových prostředí a hlavně vidět toto vše na vlastní oči. Nic z toho na mne na invexu nečekalo.

Kdybych si sednul na chviličku se strejdou googlem, dozvěděl bych se více a to hlavně zdarma. Již v úvodu jsem nastínil, že většina hal byla prázdná. Ano opravdu je tomu tak. Kdysi narvaný pavilon Z až k prasknutí, zvaný Game Hall, byl letos naprosto prázdný a uzavřený. Pro Invex byly pouze dvě haly, kde své komercí narvané stánky vystavovaly tuzemské firmy. Microsoft nebyl vidět vůbec, letos měl jen malý stáneček, který byl opět zaměřen na něco absolutně jiného než to, čemu se celou dobu věnuje.

Babka fůrie

Ty haly, kde bylo něco málo zajímavého byly samozřejmě uzavřené, jinak by to nebylo ono. Vrcholem všeho byl zážitek s paní, co měla na starost trhání lístků. Mohla mít něco okolo padesátky. Ulicí kolem pavilonu F jsme mířili k pavilonu Z, kde kdysi býval Game Hall. Tam ovšem byly zátarasy, což nám zprvu připadalo divné, tak jsme prošli dveřmi pavilonu F a teprve až u pavilonu Z jsme zjistili, že dál už nic není. Mimochodem když jsme stáli před prázdným pavilonem Z, byli jsme na BVV všeho všudy 15 minut. Tak jsme se vydali zpět. Ovšem po návratu zpět přes pavilon F jsme nevyšli bokem jako před tím, ale šli jsme skrz, kde na nás čekala již zmiňovaná fůrie. Tímto tuto veselou paní zdravím. Asi deset minut jsem jí vysvětloval, že mám vstupenku všeho všudy patnáct minut a řádně jsem zaplatil vstup a ona mě deset minut přesvědčovala, že vstupenka je bez kontrolního ústřižku, který nám mimochodem utrhla další veselá paní u vchodu na druhé straně výstaviště, a že mám smůlu, že bez něj je vstupenka, mimochodem celodenní, neplatná. Právo bylo na mé straně, tak jsem paní uargumentoval slovy jestli je normální, ona uznala svou chybu, řekla mi „padej", a tak mohl celý výlet nerušeně pokračovat. Kdyby ovšem nepokračoval tak bych o téměř nic zajímavého nepřišel.

Co nakonec na invexu bylo zajímavé?

Docela zajímavé byly dotykové LCD informační panely s wifi, které jsou určeny převážně pro veřejné prostory nádražních budov atd... Uzavřel jsem s pánem, viz foto, sázku, jak dlouho tyto panely při dnešní mentalitě mládeže v těchto budovách vydrží bez stylových nápisů Fuck Off a Gangsta Nigga a šel jsem dál.

blog_pic blog_pic blog_pic blog_pic

V roce 2004 se na invexu objevila skvělá věc. Projektor, který dokázal zaznamenat pohyb a mohl tak promítat obraz, který pohybem nohy nebo ruky ovládáte. Např. vysílal na zem několik míčků a návštěvníci pohybem nohy tyto míčky odkopávali. Tato technologie pokročila a na Invexu 2008 se ukázala jako projektor vysílající na plátno operační systém, který lze na plátně ovládat dotykově. Skvělá věc pro školy jako interaktivní školní tabule, jak to tamní firma nazývala.

Nová hračka Leoše Mareše je k vidění na fotkách také. Jedná se o největší LCD televizi na světě s úhlopříčkou 108".

Invex v číslech

Základní statistické údaje 2008
1) Počet vystavovatelů 315 (o téměř polovinu méně než minulý rok)
2) Počet zúčastněných zemí 14
3) Výstavní plocha v m2 18 550
4) Počet návštěvníků (předběžný odhad) 53 000 (taky zanedbatelné číslo oproti minulým ročníkům)
5) Počet akreditovaných novinářů 658

Závěrem

Závěrem bych si dovolil citovat závěrečné hodnocení na webu veletrhu Invex:

„INVEX je o setkávání, je to naše největší událost v oboru, což letošní ročník znovu potvrdil. Proto jsme právě zde uspořádali diskusi politiků a průmyslníků o předsednictví ČR v EU a prioritních tématech ICT průmyslu. Jako Sdružení pro informační společnost veletrh INVEX podporujeme a snažíme se, aby svou roli plnil stále lépe."

Jiří Polák, prezident Sdružení pro informační společnost

Hergot pane Polák byl jste tam? Nebyl jste náhodou v krámku počítačů kousek od výstaviště? Tam bylo určitě k vidění více než na celém Invexu!!!

No a to je, co se týče zajímavostí z Invexu vše. Příští rok už nejedu, nikdo mě tam nedostane. Byla to absolutní katastrofa. Docela by mě překvapilo, kdyby se příští rok Invex vůbec konal, protože kvalita tohoto veletrhu upadla až na dno, což je vidět i ze statistik a to vše nasvědčuje tomu, že je zbytečné, aby se Invex dál konal. Uvidíme, výsledek je nám už všem asi znám.

zobrazit komentáře

Mibrt na Invexu !

Články přečteno 2997 05.10.
2008
komentováno 23

Na letošním Invexu 2008 dne 9.10.2008 bude i Mibrt. Najdete ho všude možně, jen ne u stánku Microsoftu.  Pokud na letošní Invex v tento den také zavítáte, rád bych se s váma potkal. Ze všeho nejvíc bych se rád osobně setkal s kolegy české blogové scény, které často čtu a nenechám si ujít jediný jejich článek (Skyluke, Zimmi, Ondra Kandera, Šablatur, Klima8 a se spoustou dalších). Napište do komentářů, potvrďte svou účast a domluvíme se na setkání.

Ti z vás, kteří na Invex 2008 nejedou, nemusí zoufat. Přivezu s sebou podrobnou reportáž, jak to na Invexu vypadalo, a co jsem shledal zajímavé.

Takže se uvidíme tam, kdopak jede taky?

zobrazit komentáře
Stránka 1 2 3 4 5 6 7 8

 

Email Marketing