Email Marketing

 

Freebie - Social buttons

Články přečteno 1737 03.06.
2012
komentováno 0

social buttons

Tyto tlačítka se určitě budou hodit každému :-) Dnes jsem pracoval na jednom designu webu a s menší obměnou jsem se rozhodl pustit do světa sexy tlačítka na nejoblíbenější sociální sítě. Je to opět zdroj pro Adobe Fireworks, takže vesele stahujte :-)

download

zobrazit komentáře

Marketing Monday - Méně hádejte, více testujte

Články přečteno 1562 25.05.
2012
komentováno 0

Na blogu Meebia vyšel velmi zajímavý článek zhodnocující pravidelnou akci Marketing Monday, tentokrát o uživatelském testování.

Jako nejdůležitější kritérium pro výběr té či oné varianty, které v prezentaci zaznělo, vidím motivaci týmu. Pokud je interní tým zvědavý na výsledky a průběh testování projektu, na kterém sám pracuje, vyplatí se testy provádět interně. Pro interní testování hovoří i nižší finanční nároky a rychlost zpracování výsledků.

Pokračování článku na Meebio blogu.

zobrazit komentáře

Appleforum 2011, co jsem si odnesl?

Články přečteno 3502 08.11.
2011
komentováno 5
4eb9178bc0110-appleforum2011-01.jpg

Appleforum je akce konaná fanoušky Apple a proběhla v Kongresovém hotelu Clarion v pražských Vysočanech. Letošní ročník se velmi povedl a ve většině případů předčil minulý ročník. S počítači Mac pracuji skoro tři roky a i přesto se našly věci, které jsem doposud neznal. Proto se tentokrát nebudu snažit popsat pocity z jednotlivých přednášek, ale zaměřím se právě na ty tipy a triky v oblasti Mac OS a iOS, které jsem se dozvěděl.

Petr Mára – Tipy a triky pro Mac OS X Lion

Aktivní rohy

Aktivní rohy určitě všichni znáte. Doposud jsem aktivní rohy využíval na uspání obrazovky nebo na Mission Control. Stávalo se mi ale občas, že jsem do některého z rohů zajel kurzorem omylem, to pak člověk vážně uvažuje o užitečnosti této funkce. Pokud ovšem při nastavování aktivních rohů přidržíte klávesu command, bude aktivní roh fungovat právě s touto klávesou.

rohy

Přesun souborů

Pokud chcete soubor do jíného umístění zkopírovat, použijete kombinaci kláves cmd+c a následně cmd+v. Pokud chcete soubor přesunout, stačí při vložení použít kombinaci cmd+alt+v.

Quicklook

V novém operačním systému OS X Lion se integrace funkce quicklook rozšířila nejen do docku, ale také do spotlight. Spotlight nyní vyhledává i v obsahu jednotlivých souborů a pokud na souboru stisknete mezerník, objeví se náhled quicklook dané položky. Pokud ještě k tomu následně podržíte klávesu cmd, objeví se v okně quicklook název a umístění souboru. Kombinace cmd+r vás dostane přímo k souboru pomocí finderu. Velice užitečná pomůcka, s kterou dává spotlight ještě větší smysl. Spotlight nově podporuje i drag and drop, takže vyhledávané položky můžete rovnou přesouvat (například na plochu).

Petr Mára – iOS5 a iCloud v praxi

Jednou z mnoha novinek iOS 5 je i systém zkratek. Navolíte si v nastavení klávesnice frázi a zkratku a ta pak funguje napříč celým systémem, např.: url nebo e-maily, které často používáte.

Ve volbách accesibility (zpřístupnění) je nově skvělá volba - speak selection (přečíst výběr). Nyní už nemusíte zapínat voice over (hlasové ovládání), pokud si chcete nechat předčítat text.

Belkin

Nesmím zapomenout na pana Belkina. Takhle jsme totiž přezdívali pána, který prezentoval výrobky hlavního sponzora, tedy společnosti Belkin. Jeho slangová mluva si získala snad všechny posluchače viz. timeline twitteru na téma appleforum. Dozvěděli jste se tak, že Belkin vyrábí přísluško na iPod, iPhone a iPad, které ocení nejen paňmáma v kuchyni. Nabízejí také folky a telku pomocí recieveru a aplikačky. Nabíječky s káblíkem a různými ampíky.

Libor Kubín – Představení životopisu Steva Jobse

Důležitá informace: Pokud čekáte na českou verzi této knihy stejně jako já, tak se dočkáte 15.11.2011, kdy by měla spolu s papírovou verzí vyjít i elektronická.

Steve Jobs

Vláďa Janeček – Automátor pro běžné uživatele

K automátoru toho bylo celkem hodně, proto tuto část nechám do dalších článků. Tato funkce se mi velice zalíbila a do budoucna připravím návody jak naučit Mac OS nové užitečné funkce.

Petr Mára – Mac OS X Lion a bezpečnost

Co se týče bezpečnosti, dělám na Macu skoro vše, co na této přednášce zaznělo, i přesto se ale našly dva užitečné tipy:

Resetování hesla

V recovery partition je skrytá funkce, která umožní resetovat heslo uživatele (funkce pro techniky, kdy uživatel zapoměl heslo atd...), což lze jednoduchým způsobem ošetřit pomocí funkce Firmware password taktéž v recovery partition, kdy nastavíte hlavní heslo. Do recovery partition se dostanete pomocí klávesy alt, kterou podržíte při startování počítače.

resetování hesla

Účet guest

Dalším trikem pro větší bezpečnost je paradoxně povolení účtu guest na vašem Macu. Po aktualizaci na Lion se mi tento účet sám aktivoval a tak jsem jej deaktivoval. To ovšem nebyl zas tak dobrý nápad. Pokud Vám někdo ukrade počítač a nebude se moci dostat na internet alespoň pomocí účtu guest (v tomto účtu se spustí jen Safari), nebudete jej moci sledovat pomocí funkce Find my Mac.

Jan Březina – Optimalizace Mac OS X Lion pro multimedia

Oprava disku a práv disku

Tento nástroj jistě každý zná, pomáha řešit různé problémy nejen s diskem. Pokud tento nástroj spustíte z prostředí recovery partition, budete moci opravit i ty chyby které nelze opravit z běžícího systému.

Console

Nástroj console mi do včerejšího dne unikal. Pokud se ale do něj podíváte, uvidíte error log operačního systému, což je velice účinná věc při řešení problémů. Tvrdit že Mac OS je bezchybný systém a netrpí částečným zpomalováním během delší doby, by nebylo pravdivé. Zpomalování sice není tak znatelné, jako u jiných operačních systémů, přesto k němu dochází. Sám jsem našel chybu třeba u Twitteru, který se neustále snažil připojit ke starému twitter účtu. Více takových pravidelných requestů zbytečně vytěžuje počítač, proto doporučuji alespoň nahlédnout.

Pokud jste se letošního Applefora účastnili a zjistíte, že jsem na něco zapoměl, napravte to prosím v komentářích. Už teď se těším na další ročník, kde jistě nebudu chybět.

foto: jablickar.cz 

zobrazit komentáře

Úvod do Grid systémů

Články přečteno 2011 01.11.
2011
komentováno 0

Na blogu Meebia dnes vyšel velmi zajímavý článek Adama Amrana, pojednávající o grid systémech.

Grid systémy můžete vnímat jako jakési vodítko při navrhování. Jedná se v zásadě o hrubou strukturu, podle které jsou do návrhu umisťovány a pozicovány jednotlivé prvky. Dávají návrhu řád a pomáhají docílit již zmíněné přehlednosti a čitelnosti, ať už díky tomu, že se díky nim snáze udržuje rovnoměrný spacing mezi prvky, anebo díky přesnějším a “hezčím” rozměrům, kterých se s grid systémem lépe dosahuje.

Více najdete přímo v článku.

zobrazit komentáře

Freebie - Poll

Články přečteno 2500 25.09.
2011
komentováno 2

poll

Nakreslil jsem pro Vás další zdroj pro Adobe Fireworks. Anketa se na web vždy hodí, takže stahujte a využívejte jak je libo. Taky budu moc rád, pokud tento článek obdaříte komentářem a když se Vám dnešní freebie bude líbit natolik, že Vám bude cukat prst nad tlačítkem pro sdílení na Facebooku nebo Twitteru, klidně jej zmáčkněte :-)

download

zobrazit komentáře
Stránka 1 2 3 4 5 6 7 8

 

Email Marketing