Email Marketing

 

Změna adresy RSS feedu

Nezařazeno přečteno 1461 27.01.
2013
komentováno 0

Přátelé,
změnila se URL adresa RSS feedu mého blogu. Pokud chcete nadále odebírat aktuální články mého blogu, poprosím vás o přesun na tuto url.

Všem moc děkuji, konec hlášení. 

zobrazit komentáře

Dobry! Jedny ixpéčka prosím.

Nezařazeno přečteno 4630 20.01.
2010
komentováno 19

Dnes je tady opět jeden článek z řady "nevhodný pro kardiaky". Popíšu v něm svůj postoj k operačním systémům Microsoftu a zmíním zde i vliv většinového názoru na jedince.

Netajím se tím, že jsem byl zastánce unix like systémů jak na serverech, tak i na pracovních stanicích. Dnes je tomu ale u mě jinak, protože mám jako uživatel a developer daleko větší nároky, než tomu bývalo kdysi a linux tyto požadavky nepokryl, a jak tak pozoruju dění a problémy uživatelů, tak ani nikdy nepokryje. Kdysi mi stačil office (open office), nějaký přehrávač na hudbu a filmy a tím to haslo. V tu chvíli pro mě nebylo nutné investovat do pokročilejších operačních systémů, využíval jsem operační systém linux a hrabání se v něm, se stalo mým koníčkem. Dalo by se říci, že operační systém neotročil pro mě, ale já jsem otročil pro operační systém, což každý rozumě myslící člověk označí za chybu.

Dnes mi na pracovní stanici nesmí nic jiného, než Windows (přemýšlím o MAC OSX) a na serveru bych si nic jiného než linux nedokázal představit. Linux se tedy přesunul z notebooku a multimediálního pc na server, který řídí webové služby. To je podle mě správný postup. Od této migrace jsem aktivně využíval Windows XP, pak přešel na Windows Vista a dnes jedu pouze na Windows 7 proffesional.

Pokud teď sedíte a nevěřícně kýváte hlavou se slovy: "OMG, Vista?", jste jedním ze stáda, které bylo ovlivněno masovou negativní kampaní, kterou rozšířil nejeden BFU nebo linux geek. S tímto systémem jsem pracoval více jak rok a nutno podotknout, že jsem s ním nikdy neměl žádný problém a bohužel je taky nutno podotknout i to, že i já jsem byl proti tomuto systému zaujatý. Proč? Protože aniž bych cokoli zkoušel, převzal jsem si rozšířený názor na Windows Vista od většiny, stejně jako to udělala většina. O to více jsem byl mile překvapen, jakým vývojem prošel Windows od zastaralé verze XP, kterou si i dnes po šesti letech, v době Windows 7, špatně informovaní uživatelé pořizují.

Teď bych se vás rád zeptal, proč si kupujete něco, co je 6 let staré? Většinový názor není zaručeně nejlepší názor. Osobně mě hodně rozesmál (i když to bylo spíše k pláči) jeden člověk, který stal frontu přede mnou v jednom nejmenovaném obchodě, zaměřeném na výpočetní techniku. Koukám na regál přede mnou a vidím krabicovou verzi Windows XP home edition. Pro sebe si říkám: "kdo v dnešní době může být tak hloupý a koupí si něco, co absolutně nemůže na dnešních sestavách a hlavně požadavcích zákazníků a hlavně aplikací fungovat?". Chvíli na to se z úst člověka ozve: "jedny ixpé houmy prosím". Neměl jsem pro něj ani prášky na blbost a ani teploměr s sebou, proto jsem to nechal být. Ještě podotknu, že si XP home kupoval k notebooku s 64 bit jádrem, což už vůbec nechápu. Ten člověk vyhodil peníze oknem, za absolutní downgrade všech možností, které jsou s počítačem možné.

Takže pokud si kupujete nové pc, notebook a nebo jen upgradujete systém, zkuste se na chvíli zastavit a zapřemýšlet, než uděláte koninu. Nechte si poradit od někoho, kdo tomu rozumí. Nestane se tak, že budete moci mít omezenou velikost RAM v závislosti na špatně zvoleném operačním systému. Nestane se to, že budete, obrazně řečeno, v době oktávek a superbů jezdit ve staré stovce nebo stopětce, což v přeneseném slova smyslu do světa IT znamená: budete mít aktuální verzi operačního systému, protože když už něco kupujete, kupujte nové věci. Narozdíl od zmíněných aut, je cena těchto OS takřka stejná. Nestane se vám, že na 64 bit procesor nahodíte 32 bit operační systém, protože se tím zase připravíte o výkon.

Nakonec bych jen ještě dodal, že XP už díky bohu nejdou v obchodech sehnat, ale jdou sehnat na internetu formou legalizačních balíčků, tak proboha ani tohle nedělejte. Podpora a automatické aktualizace pro tento dnes již zastaralý systém taky dlouho nebude, už jen zhruba do března, což je další důvod k tomu, dát ruce pryč od kroku vzad.

zobrazit komentáře

Filmy, které byste si neměli nechat ujít

Nezařazeno přečteno 4015 17.05.
2009
komentováno 12

Dnes se podíváme na několik filmů, ke kterým se můžu vracet stále a stále, a které dle mého názoru patří mezi špičku toho, co kdy bylo natočeno. Žebříček není nijak seřazen, jedná se o absolutní top.

Čistá duše

U každého filmu mám rád, když i během závěrečných titulků sedím přikovaný v sedačce a vstřebávám dojmy, které ve mě film zanechal. U tohoto filmu to platí dvojnásob. Skvělý Russell Crowe si zde zahrál v hlavní roli geniálního matematika se schizofrenií. Na konci tohoto filmu nezůstane jedno oko suché a budete si tento film pouštět stále a stále.

Americká krása

Pokud by se mělo vyhlásit první místo v žebříčku nejrozporuplnějších filmů všech dob, tak by o první místo bojoval zrovna tento filmový počin. Patřil by tam jednoduše proto, protože na tento film nenajdete neutrální názory. Lidé ho hodnotí buď na 100% kladně nebo ho odsuzují jako absolutní odpad. Já se přikláním spíše k první skupině lidí. V hlavní roli Kevin Spacey. Tento herec hlavní postavu ztvárnil tak brilantně, že za ní sklidil spoustu ocenění. Vývoj hlavní postavy v tomto filmu, je dech beroucí a místy až absurdní, přesto je tento film dle mého názoru jeden z nejlepších, který kdy byl natočen.

Muž na měsíci

V hlavní roli skvělý Jim Carey, který je mým nejoblíbenějším hercem. V tomto filmu si Jim zahrál legendárního komika Andyho Kaufmana. Andyho humor chápe nejlépe on sám, ale vůbec mu to nevadí. Dokáže pobouřit, rozplakat i rozesmát každého. Jedná se o legendární film s brilantním koncem, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech. Víc neprozradím.

Gran Torino

Clint Eastwood režíruje a hraje. Tento film se právem řadí mezi jeho nejlepší počiny. Tento film je tak skvělý, že se zařadil do tohoto žebříčku, i když jsem jej shlédl teprve zhruba před 14-ti dny v kině. Naprosto ohromující konec filmu, nečekaný a dojemný. Z kina jsme s přítelkyní odcházeli jako poslední.

Forrest Gump

Kdo by neznal mladého a hloupého investora do ovoce, vojáka a v neposlední řadě člověka s největším srdcem. O tomto filmu se nebudu zdlouhavě rozepisovat, jistě jej každý minimálně jednou viděl a ten , kdo neviděl, by to měl čím jak nejdříve napravit.

Muž bez tváře

Pomluvy, přetvářka a to, co zvládne tupý dav spekulujících lidí. O tom je tento film. Mel Gibson v něm hraje uzavřeného a odstrčeného učitele se zjizvenou tváří, která mu už navždy zůstane po tragické nehodě. Spřátelí se s mladým klukem, který nutně potřebuje doučovat, aby se dostal na vysněnou školu a tím utekl od své neúplné a nepřátelské rodiny. Čistá mysl mladého studenta si teprve udělá obrázek, o tom, jaký učitel ve skutečnosti je. Jak to dopadne neprozradím, podívejte se na to sami, stojí to za to.

Po čem ženy touží

A opět Mel Gibson, tentokrát ve skvělé komedii, která dokáže vždy zvednout náladu a vykouzlit úsměv na tváři diváka. Mel v tomto snímku nešťastným způsobem získá nadpřirozenou moc: slyší, co si ženy myslí a začne toho pořádně využívat.

Tak tohle byl výčet mnou oblíbených filmů a kdybych měl na druhou stranu sestavit seznam filmů, které jsou absolutně nekoukatelné, tak by to byla sestava všech českých filmů z poslední doby (cca 10 let nazpátek) bez výjimky.

A co vy, můžete mi nějaký skvělý film doporučit? Máte oblíbené jiné filmy. Sem s nimi, těším se v diskusi pod článkem.

zobrazit komentáře

Počítačové hry století

Nezařazeno přečteno 4405 02.05.
2009
komentováno 13

Dnes se podíváme na věc, která tady na mibrt blogu ještě probrána nebyla, a to konkrétně na hry. A protože jsem docela starší pařan, tak se podíváme na hry století, neboli na hry, které mě nadchly nejvíce a zařazuji je mezi TOP v mém herním žebříčku, ať už se jedná o hry staré, starší nebo nové. Na ty starší hry, neboli abandonware (hry, které byly placené, ale časem se staly volně k mání) uvedu i odkazy ke stažení, aby jste ani vy, pokud jste tuto herní dobu zameškali, nebyli o nic ochuzeni.  Pokud jste majiteli modernějšího operačního systému (Win XP, Win Vista) nebo Linuxu, budete ke spuštění starších her potřebovat stáhnout emulátor DOSu. Nyní se již pojďme ponořit do herního světa.

stáhnout Prehistorik 2
Je to jedna z mála her, kterou můžu hrát pořád a pořád dokola. Je to taky jedna z mála her, u které jsem si dost nepublikovatelně zanadával, vypnul ji a slíbil si, že už se k ní nikdy nevrátím. A je to taky jedna z mála her, ke které se i po letech stále a stále vracím a odreagovávám se u ní.

screen screen

stáhnout Ugh!
I když je to hra určena i pro jednoho hráče, větší srandu si s ní užijete, když ji hraje více hráčů na jednom pc. Hra je časově zasazena do pravěku, kde řídíte svůj pravěký létající taxík, vozíte lidi z místa A do místa B, aniž by jste do něčeho narazili. Ačkoli to zní jakkoliv banálně, doporučuji minimálně vyzkoušet, a za čas, který vám tato hra ukrade, se předem omlouvám :) Více o hře napoví přiložené video:

Doom
Kdo by neznal stařičkou akční legendu doom, která se i v dnešní době těší velké oblibě. Pamatuju doby, kdy jsem s kamarády propojil staré 386 kabelem a hráli jsme proti sobě tuto skvělou hru. Proč se už dnes tak dobré hry nedělají?

screen screen

Wolf 3d
Tohle se stalo za dlouhá léta klasikou. Byla to první akční hra z pohledu první osoby, kterou si pamatuji a kterou jsem kdy hrál. Atmosféra německých katakomb ve večerních hodinách, kdy sedíte osamoceni u pc a zpoza rohu na vás vyskočí vlčák nebo příslušník německé armády, je minimálně hnědá.  Kdo nehrál nepochopí.

screen screen

Duke Nukem 3d
Pomalu se to začíná jevit, jako bych byl fanda akčních her, ale tuto hru nesmím vynechat. Minimálně 2x jsem ji kompletně projel a ještě na základní škole v ní celkem vyhrával v síťových hrách. Nebudu se o ni zdlouhavě rozepisovat, jistě ji každý moc dobře znáte.

Heroes of might and magic III
Mým oblíbeným herním žánrem je RPG. Zde se jedná o tahovou strategii s prvky RPG. Je to moderní obdoba hry šachy a minimálně stojí za vyzkoušení, protože jsem u ní strávil nejeden herní den, ať už sám nebo s kamarády

stáhnout Warcraft I, stáhnout Warcraft II, Warcraft III
Série Warcraft se právem řádí mezi špičky na poli strategických her. I když se v posledním díle této hry vytratila většina taktiky, i tak je to bezesporu nejlepší strategická hra, která kdy byla vydána.

screen screen

Gothic II
Jedničku jsem nehrál, ale dvojka mě doslova přikovala k PC. Jedná se o RPG akční hru z pohledu třetí osoby. Skvěle namluvená hra s perfektním příběhem, ta tu prostě nemohla chybět.

screen screen

Mafia
O tom, že i češi umí dělat skvělé hry, není jistě pochyb a tato hra to jen dokazuje. Je to jedna z mála her, kterou jsem dohrál až do konce.

screen screen

stáhnout Gta
Pokud některá z her nepotřebuje zdlouhavě představovat, tak je to právě tato. Kdo by neznal známou sérii her Grand Theft Auto. Získala si mě už na prvním stupni základní školy a i dnes dokazuje, že se právem řadí do top her (vyjma posledního dílu). Z celé série mě nejvíce okouzlil díl s názvem Vice City, který jsem téměř do puntíku dohrál celý.

Dungeon siege
No a pokud se ptáte, co hraji v této době, tak odpovědí je Dungeon Siege. Sice na hraní není moc času, ale když práce přerůstá přes hlavu, chvilku si najdu. Jedná se o skvělou RPG hru, ve které hrajete za postavu, dle vašeho výběru a s postupem času, kdy plníte úkoly a prosekáváte se horami nepřátel, se k vám přidávají další a další postavy. Perfektně provedená hra se skvělým příběhem.

screen screen

A co vy, hrajete? Hráli jste? Je nějaká hra, kterou jste si oblíbili a není tady? Budu se těšit na komentáře

zdroje screenshotů: bestoldgames.net, bonusweb.cz

zobrazit komentáře

Bleskovka: Invex končí

Nezařazeno přečteno 2742 18.02.
2009
komentováno 12

Po 18-ti letech končí veletrh INVEX. Upřímně řečeno, bylo to už třeba. Dokonce jsem to předpokládal v článku, kde jsem popisoval INVEX 2008, kterého jsem se zúčastnil a na který mě už nikdo nedostane. INVEX končí tak, jak ho znala veřejnost. DIGITEX a INTERKAMERA stále pokračují, ale nejsem zase až tak velký fanda focení a spotřební elektroniky na to, abych tam kvůli tomu jel.

INVEX se změní na tzv. INVEX FORUM, které se zaměří jen na ICT konference a diskuse. Výstava jako taková však končí a letos se již konat nebude ...

zobrazit komentáře
Stránka 1 2 3

 

Email Marketing